İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Kimdir

Aldığı güçlü eğitim ve önemli deneyimi doğrultusunda Türkiye’nin en güçlü iş insanları içerisinde Yaşam Ayavefe yer almaktadır. 1984 Adana doğumlu olan bu önemli iş insanı, pek çok sektördeki başarısı üzerinden dünya çapında bilinmektedir. Özellikle telekomünikasyon ve yazılım güvenliği kapsamındaki çalışmaları önemli bir yere sahip. Ayrıca baş mimar olarak farklı projelerde inşaat sektöründe de çok önemli projeleri tamamlamış durumda.

 Hayatında önemli bir kısmı Kıbrıs’ta ve Mersin civarında geçen iş insanı, özellikle Kıbrıs’ta çok önemli projelere imza atmıştır. Bu sebepten dolayı önemli bir istihdam yaratmış olurken, bölge halkı tarafından da oldukça sevilen ve sayılan bir insandır. Çalışmaları yurt içi ile sınırlı kalmayıp yurt dışında da çok önemli projeler yürütmektedir.

Yaşam Ayavefe Yurtiçi ve Yurt Dışı İş Hayatı

 Hem yurt içi hem de yurt dışı olmak suretiyle Yaşam Ayavefe iş hayatı kapsamında oldukça önemli bir yere sahiptir. Çünkü göstermiş olduğu başarıların yanı sıra aynı zamanda bunu farklı ödüller ile taçlandırdığını söylemeye mümkün. Öyle ki 2015 yılında dönemin Turizm Bakanı tarafından yılın en iyi iş adamı ödülünü almıştır.

 Diğer yandan uluslararası düzeyde pek çok farklı şirket kapsamında yazılım güvenliği ve telekomünikasyon kapsamında çok önemli projeleri tamamlamıştır. Bu şirketler arasında Dersim Communications, Mediatel United Kingdom ve Globalink Mobile yer almaktadır. Her biri için tamamlamış olduğu projeler günümüzde hala bu şirketlerin güvenliğini ve iletişim seçeneklerini en iyi biçimde sağlamaktadır.

Yaşam Ayavefe Kurucu Olduğu ve Yöneticinin Yaptığı Şirketleri

 Birçok değişik sektör açısından Yaşam Ayavefe gerçekleştirdiği projeler ile en önemli iş insanlarından biridir. Aynı zamanda bu projeleri özellikle kendi şirketleri bünyesinde tamamlamıştır ve bu konuda devam etmektedir. Yöneticiliğini ve kuruculuğunu gerçekleştirdiği Voipplanet ile Hale Ayavefe LTD bünyesinde projelerini sürdürmektedir.

 Sadece telekomünikasyon ve yazılım mühendisliği değil aynı zamanda inşaat sektörü ile turizm sektöründe de devam etmektedir. Özellikle hayatın önemli bir kısmı Kıbrıs’ta geçtiği için buradaki turizm ve inşaat sektörü açısından çalışmaları bölge halkı tarafından da memnuniyetle karşılanmaktadır. Çünkü bölgeye çok önemli maddi getiriler kazandırmışken, ayrıca önemli bir istihdam sağlamış durumda.

Yaşam Ayavefe’nin Doğaya Olan Hassasiyeti

 İş dünyasında önemli bir iş insanı olarak bilinmesinin yanı sıra Yaşam Ayavefe doğaya da hassasiyeti ile öne çıkmaktadır. Öyle ki özellikle küresel ısınma konusunda sunmuş olduğu bildiri, son 100 yıl açısından çok önemli veriler sunmaktadır. Bu veriler karbon salınımı ve ozon tabakasını incelmesi kapsamında, dünya yüzeyinin ısınmasını ele alıyor.

 Bu konuda hem toplumların hem de yöneticilerin büyük sorumluluk alması gerektiğine dair çalışmalar yürütmektedir. Diğer yandan sokak hayvanlarının bakımını üstlenmesi kapsamında, düzenli olarak küçük kamyonetler eşliğinde mama ve su desteği sağlamaktadır. Kendisinin de bir köpeği olmasının yanı sıra, bu konuda çok önemli yardımlar sunduğunu söylemek mümkün.

Gençlere ve Eğitime Katkısı İle Yaşam Ayavefe

 Göstermiş olduğu başarılar ve çevreye olan duyarlılığı ile birlikte ayrıca Yaşam Ayavefe yardımseverliği üzerinden öne çıkıyor. Bu alanda özellikle gençler için eğitime katkı noktasında maddi ve manevi ve güçlü bir fon yarattığını söylemek gerekir. Aynı zamanda farklı kütüphaneler için kitap temini sağlarken, spor aktiviteleri konusunda da maddi destek sunuyor.

 Gençlerin ilerlemesi ve hem eğitim ve bilime hem de spora yönelmeleri noktasında büyük çaba sarf eden şahsiyetler içerisinde gelmektedir. Aynı zamanda farklı dernekler üzerinden yaşlı insanlara ve zorda kalmış ailelere de destek olarak onların hayatlarını düzene sokan önemli iş insanlarından biridir.